A Metakaolinok kőszénpernyékhez hasonlóan II. típusú latens hidraulikus (puccolán) cement kiegészítő anyagok, melyekkel rejtett hidraulikus tulajdonságuk révén a cement egy része helyettesíthető. A metakaolin nyersanyaga a kaolin, mely rétegszilikát és az alumino-szilikátok csoportjába tartozik. Előállítása 500 – 800°C közötti hőkezeléssel (kalcinálással) történik, mely során a rétegközi hidroxicsoportok távoznak a rendszerből. A metakaolin portlandittal (kalcium-hidroxid) képes reakcióba lépni és a betonokban fellelhető kalcium-szilikát-hidrát (CSH), és kalcium-alumínium-szilikát-hidrátot (CASH), vízben nem oldható fázisokat képez. A metakaolinokra jellemző átlagos szemcseméret (d50) 3-5 µm, azaz a mikroszilikánál nagyobb, viszont portlandcementhez viszonyítva egy nagyságrenddel kisebb szemcsemérettel rendelkezik. A fajlagos felülete (Blaine) 23.000 és 26.000 cm2/g között található.
A Microsit márkajelölésű II. típusú latens hidraulikus (puccolán) cement kiegészítő anyagok tisztított és szemcseméret szerint osztályozott kőszénpernyék.
Kínálatunkban a következő típusok szerepelnek: Microsit 10 (d95 szemcseméret 10 µm), Microsit 20 (d95 20 µm), Microsit 90 S (d95 90 µm).
A Microsit kőszénpernyék szemcséi szinte tökéletes gömbszerű formájuk által javítják a beton öntömörödési folyamatát, és csökkentik a szükséges folyósító mennyiségét. Minden Microsit típusú kőszénpernye magas k-értéke lehetővé teszi a CEM II valamint CEM III típusú cementekben való alkalmazását.
A beton pórustérfogat csökkentő, valamint póruseloszlás javító hatásuk miatt a Microsit kőszénpernyék növelik a betonok oldódásos, valamint szulfátok által okozott duzzadási korrózióval szembeni ellenállóképességet. A létrejött tömörebb mátrix ezen túl jelentősen növeli a betonok és habarcsok felületi kopásellenálló képességet. Mivel a Microsit kőszénpernyék „F” besorolású puccolánok a „C” típusú pernyékhez viszonyítva több amorf szilícium-dioxidot tartalmaznak.
A termékek műszaki adatlapjait itt találja.